Panteři vyhráli doma i podruhé, Čelákovicím dali desítku

Áčko Goldea Panthers Otrokovice zvládlo také druhý domácí zápas ligové sezony. Čelákovického nováčka zdolalo 10:5 a po třech kolech je se 7 body čtvrté. V sobotu jede do Hradce Králové.

1. Liga, 3. kolo, ne 17.9.2023, SH Štěrkoviště Otrokovice
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
ASK Orka Čelákovice
10:5
4:3, 3:1, 3:1

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - ASK Orka Čelákovice 10:5

branky: 1. Lukáš Kubíček, 9. Michal Procházka, 11. David Ležatka, 20. František Vykopal, 27. David Ležatka, 27. Martin Ležatka, 33. David Ležatka, 51. Vlastimil Červenka, 58. Josef Štourač, 60. Josef Štourač - 6. Jakub Čáp, 11. Daniel Richtr, 20. Tomáš Červinka, 23. Ondřej Špalek, 53. Jan Sedlák; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 171; zásahy brankářů: Adam Kohút 12 - Dominik Hanuš 15; po třetinách: 4:3, 3:1, 3:1

Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Sovják, Kopecký, Kubíček, Kelemen, Javořík, Šefčík - Červenka, Procházka, Gál, Vykopal, Ležatka M., Ležatka D., Šťourač J., Brázdil, Šeďa, Kokeš, Hrtús, Hrabica
ASK Orka Čelákovice: Hanuš, Zetek - Jakob, Goll, Sedlák, Bárta - Špalek, Červinka, Němeček, Zoubek, Doutnáč, Čáp, Strnad, Martínek, Richter, Korych, Verner

Úvodní třetinu jsme sice vyhráli 4:3, ale jak zmínili v pozápasových rozhovorech kapitán Ladislav Gál i trenér Lukáš Petřík, herně se nám moc nepovedla, zejména v defenzivě. Hosté dokázali dvakrát srovnat a gólem do šatny snížili na nejtěsnější rozdíl.

Výkonností rozdíl mezi soupeři, které v minulé sezoně dělily od sebe dvě soutěže, se začal projevovat od prostřední části. Čelákovice stihly ještě srovnat z přesilovky, pak jsme ale dvěma góly v rozmezí 7 vteřin odskočili - trefili se oba bratři Ležatkové. V čase 32:51 zkompletoval David Ležatka hattrick.

Také závěrečnou třetinu jsme ovládli střelecky i gólově. Do desetibrankové podoby dotvořil výsledek dvěma zásahy nový oblíbenec nejmenších fanoušků Josef Štourač, kteří jeho jméno vyvolávali dlouho po skončení zápasu.